بیان دیدگاه

روزی فراموش نشدنی برای چهار هزار دانش آموز ایرانی در اندیکای خوزستان

هوای تازه: مبارزه برای حفظ محیط زیست سالم، مبارزه ایست دراز مدت و ریشه ای. در این مبارزه، پائین کشیدن حاکمانِ جمهوریِ نابهنگامِ اسلامی از اریکه قدرت، که حضورشان در آنجا 1تمام عرصه های محیط زیست کشورمان را با خطر آلودگی و نابودی روبرو ساخته است، همانقدر مهم است که حمایت از شکل گیری نهادهای مستقل، تشکیل شده از فعالین مردمی و کارشناسان محیط زیست که دغدغه اصلی آنان دفاع از محیط زیست سالم است. نزدیک شدن جنبش مطالباتی اکثریت مردم مزد و حقوق بگیر با جنبش مدافعین محیط زیست همانقدر مهم هستند که حرکت در جهت فرهنگ سازی در بین کودکان این مرز و بوم برای درک اهمیت خطر بحران محیط زیستی که در کشورمان جاریست. روز گذشته محمد دروش، کارشناس محیط زیست در وبلاگ خود از حرکت گروهیِ جالبی که در یکی از شهرستانهای شمال خوزستان رخ داده خبر داد. به گفته وی تعدادی که حتی نخواسته اند نامشان اعلام شود با جمع آوری مبلغ چهل و پنج میلیون تومان، تعداد ده هزار و ششصد جلد کتاب (که بخش عمده‌ای از آنها دارای مضامینی محیط زیستی است)، چهل و پنج کمد و قفسه مخصوص کتاب، پانصد عدد لامپ کم‌مصرف و ده عدد پروژکتور بین چهل و پنج مدرسه شهرستان اندیکا واقع در شمال خوزستان توزیع کنند. درویش در وبلاگ خود تاکید کرده است این کودکان فراموش نخواهند کرد که هنوز در این جهان مردمانی زندگی‌ می‌کنند که حاضرند به خودشان سختی دهند و از مواهب مادی کمتری برخوردار شوند؛ تا فرزندانی که نمی‌شناسند‌شان، اندکی کمتر سختی ببینند و با کیفیتی بهتر به آموزش و تحصیل علم بپردازند.
********************

روزی فراموش نشدنی برای چهار هزار دانش آموز ایرانی در اندیکای خوزستان

وبلاگ > درویش، محمد – یه روزهایی رو … یه آدمهایی رو … و یه مرام‌هایی رو … هرگز نمی‌شه از یاد برد. نوشتار پیش رو، ادای دینی است کوچک به انسان‌هایی بزرگ و فروتن که هرگز راضی به انتشار نام‌شان نیستند، اما وظیفه‌ی همه‌ی ماست تا مرام‌شان را بزرگ داشته، گرامی داریم و ترویج کنیم …4

بی شک، بیست و هفتمین روز از آبان 1392 را چهار هزار دانش‌آموزی که در چهل و پنج مدرسه شهرستان اندیکا واقع در شمال خوزستان به فراگیری دانش مشغولند را هرگز از یاد نخواهند برد؛ روزی که 10 هزار 600 جلد کتاب (که بخش عمده‌ای از آنها دارای مضامینی محیط زیستی است)، 45 کمد و قفسه مخصوص کتاب، 500 عدد لامپ کم‌مصرف و 10 عدد پروژکتور در اقدامی انسان‌دوستانه و فرهنگی توسط عده‌ای از هموطنان عزیز این دیار در بین گروهی از دانش‌آموزان پاکنهاد و محروم وطن توزیع شد.

2

البته شاید آن چهار هزار دانش‌آموز، فقط به دلیل اهدای این کالاها نیست که 27 آبان را فراموش نخواهند کرد! بلکه به دلیل آن است که دریافتند: هنوز در این جهان مردمانی زندگی‌ می‌کنند که حاضرند به خودشان سختی دهند و از مواهب مادی کمتری برخوردار شوند؛ تا فرزندانی که نمی‌شناسند‌شان، اندکی کمتر سختی ببینند و با کیفیتی بهتر به آموزش و تحصیل علم بپردازند. انسان‌های فرهیخته‌ای که طی حرکتی خودجوش و جمع‌آوری حدود 45 میلیون تومان، توانسته بودند به فرزندان امروز و مدیران فردای این دیار ثابت کنند: هرگز درد و آلام ایشان فراموش نشده و نخواهد شد.

3

نگارنده به سهم خود از تک تک افرادی که در این پروژه بزرگ و طاقت‌فرسا شرکت داشته و کوشیدند تا با انتخاب عملی رویه‌ی «داد و دهش» لبخندی بر لب کودکان این دیار بنشانند، قدردانی کرده و امیدوار است با وجود چنین فریدون فرخ‌هایی، روزی برسد که در هیچ مدرسه‌ای با کمبود، کتاب، کتابخانه، لامپ روشنایی، سوخت و بخاری و … مواجه نباشیم.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: